اقدامات قبل از ماموپلاستی

اقدامات قبل از ماموپلاستی

قبل از انجام عمل ماموپلاستی افراد باید فرم رضایت نامه ی آگاهانه را امضا کنند که به این معناست که فرد از آنچه که قرار است انجام شود درک کاملی دارد .حال اقدامات قبل از ماموپلاستی را بیشتر توضیح خواهیم داد .

اقدامات قبل از ماموپلاستی

امکان دارد قبل از جراحی اموپلاستی برای فرد دارو تجویز شود . این دارو ها ممکن است فرد را ریلکس و یا خواب آلود کنند. بیمار به وسیله ی برانکار به اتاق جراحی منتقل می شود و سپس از برانکار به تخت عمل نقل مکان می کند .

کنترل و مانیتورینگ

کنترل قلب :

این کار به ای سی جی یا ای کی نیز معروف می باشد . پد های چسبناکی بر روی پوست فرد قرار می گیرد تا فعالیت های الکتریکی قلب را ضبط کند .

اکسیمتر نبض :

دستگاهی می باشد که میزان اکسیژن خون را اندازه گیری می کند .سیمی همراه با کلیپس یا نوار چسب به انگشت دست ، گوش و انگشت پا اتصال پیدا می کند و انتهای دیگر سیم نیز به دستگاه متصل می شود .

بیهوشی عمومی :

در طول عمل بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و متحمل دردی نخواهد شد . ممکن است داروی بیهوشی از طریق تزریق وریدی به بیمار داده شود .

امکان دارد گاز بیهوشی را از راه ماسک یا لوله ای در گلوی بیمار قرار دهند و از آن دریافت کند . ممکن است لوله پس از به هوش آمدن باعث گلو درد شود .

قبل از انجام عمل ماموپلاستی در صورتی که بیمار سیگاری باشد از وی درخواست می شود که به مدت چند هفته سیگار کشیدن را ترک کند زیرا سیگار کشیدن خطر جراحی ماموپلاستی را افزایش می دهد و روند درمان را طولانی تر می کند . به علاوه اگر بیمار قرص های پیشگیری خوراکی یا هورمون تراپی مصرف کند ممکن است پزشک توصیه کند که چند هفته قبل از عمل استفاده آن ها را قطع کند .

قبل از عمل نیز فرد باید فرم رضایت نامه را تکمیل و امضا کند .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )