اهمیت شستشو بعد از جراحی بینی

اهمیت شستشو بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد عمل بینی تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت فرد خواهد داشت. از جمله مراقبت های بعد عمل بینی می توان به اهمیت شستشو بعد از جراحی بینی اشاره کرد.

جراحی بینی از جمله جراحی هایی زیبایی است که به منظور رفع ایرادات ظاهری بینی انجام گرفته که بین مردم از اهمیت زیادی برخوردار بوده و دارای طرفداران زیادی می باشد.

شستشو بینی بعد از عمل نکته مهمی است که با انجام درست و منظم آن قادر به کاهش ورم بینی خواهیم شد، با شستشو بینی باعث رفع گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی شده چون لخته های خون و ترشحات را تخلیه کرده و باعث باز شدن راه نفس فرد می شود.

قابل ذکر است که شستشو داخل بینی اگر منظم انجام گیرد، باعث می شود که خون در بینی تجمع نکرده درنتیجه بینی همیشه تمیز مانده و تنفس را بهبود بخشیده و ورم بعد از عمل بینی را کاهش خواهد داد.

 

اهمیت شستشو بعد از جراحی بینی

 

برای شستشو بینی بعد از عمل :

برای شستشو بینی بعد از عمل می توان از سرم استفاده کرد که توسط وسایل هایی از جمله پوار، سرنگ یا بطری ( بطری های مخصوصی برای شستشوی بینی وجود دارد که می توان از داروخانه تهیه کرد ) مورد استفاده قرار می گیرد.

قابل ذکر است که اکثر جراحان زیبایی بینی ، شستشو با سرنگ را توصیه می کنند.

شستشوی بینی به این صورت انجام می شود که ابتدا اقدام به تهیه سرنگ 10 سی سی کرده و سوزن را جدا کرده و سرم را به داخل سرنگ کشیده سپس سر خود را به سمت جلو خم کرده  و سرنگ را زیر سوراخ بینی گرفته بعد آهسته سرم را به داخل بینی می ریزیم.

بعد از استفاده کردن از سرنگ باید آن را به خوبی شسته و در جایی قرار دهیم که میکروب وارد آن نشده تا قادر به استفاده کردن از آن به دفعات باشیم.

قابل ذکر است که از وارد کردن محلول به یک سوراخ و خارج کردن از سوراخ دیگر بینی خوداری کنید وحدود سه هفته بعد از عمل اقدام به شستشو و تمیز کردن بینی نمایید.

در روزهای نخست، از قطره ای که پزشک متخصص تجویز می کند به منظور تمیز کردن بینی بعد از عمل استفاده می کنیم.

شستشوی بینی بعد از عمل باید هر 6 ساعت انجام گیرد.

چنانچه شستشوی بینی بعد از عمل را انجام ندهیم بعد از مدتی شاهد مشکلاتی از قبیل بوی بد بینی، اختلال در تنفس، عفونت های بعد از عمل خواهیم بود.

 

مرکز لیپولیز ایران

( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی , لیپوماتیک سینه , لیفت سینه )