براکیوپلاستی

براکیوپلاستی

براکیوپلاستی جراحی زیبایی بازو می باشد.این عمل جراحی با هدف خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها صورت می گیرد تا بازو صاف و لاغر شود و ظاهر متناسبی پیدا کند.

براکیوپلاستی

برای رسیدن به این اهداف از طریق:

  • لیپوساکشن و یا خارج سازی چربی های اضافی قسمت مورد نظر
  • حذف مستقیم پوست اضافی قسمت بالای بازو

قابل انجام می باشد که بنابراین مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی نقطه ی بالای ناحیه بازو زدوده می شود.این عمل از آرنج تا زیر بغل امتداد می یابد.

افراد مناسب برای انجام براکیوپلاستی:

  • افرادی که پوست ناحیه ی بالای بازویشان شل و آویزان می باشد و مورد نارضایتی ایشان شده، از بهترین کاندیدای عمل براکیوپلاستی که سایز بازوهایشان خیلی بیشتر از سایر اندام هایشان است و خواهان تناسب یافتن بازوهایشان نسبت به بدن خود می باشند.
  • بعضی از افراد به دلیل کاهش وزن شدید بازوهایشان شل و آویزان شده است.
  • کسانی که به دلیل بالا رفتن سن دچار افتادگی بازو شده اند و اگر آن را درمان نکنند به مرور زمان شل تر خواهد شد.

لازم به ذکر می باشد که این عمل بر روی کسانی انجام می شود که دارای سلامت کامل هستند و در هر سنی انجام براکیوپلاستی امکان پذیر است.

برش های مورد نیاز:

یکی از نکاتی که  در عمل براکیوپلاستی اهمیت زیادی دارد اسکار آن است که از زیر بغل شروع می شود و تا آرنج ادامه پیدا می کند.لذا یک سری محدودیت در رابطه با منطقه ی اسکار بازو ایجاد می کند.اما میزان وضوح این اسکار در هر فردی متفاوت است.

برش دیگری هم در قسمت بالایی بازو برای عمل لیپوساکشن و بیرون آورن چربی های اضافه صورت می گیرد.

دوره نقاهت:

پس از عمل براکیوپلاستی بیمار را بلافاصله به اتاق ریکاوری منتقل می کنند و سلامت و حالت بیمار را مورد کنترل  قرار می دهند . درهرزمان که شرایط مناسب باشد بیمار مرخص می شود می تواند به منزل بازگردد.در اولین هفته بعد از براکیـوپلاستی بیمار از انجام کاری به وسیله ی دست ها بایستی خودداری کند.دست ها پانسمان شده می باشند و باید در حالت خواب و یا نشسته از بدن کمی بالاتر قرار بگیرند.بهتر است زیر هر دست یک بالشت قرار دهند که کمک زیادی هم به کم شدن ورم و درد می کند و بهبودی را نیز تسریع می بخشد.احساس سوزشی در یک الی دوهفته ی اول در قسمت بازوها احساس می شود.انجام حرکات ورزشی تا 4 هفته ممنوع می باشد.معمولا در هفته ی اول برای کاهش درد دارو های مسکن تجویز می شود.

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )