بعد از عمل بینی

نکات بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی : یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در بین زنان و مردان ایرانی  جراحی بینی است . این جراحی با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده است اما در صورتی که این جراحی با همراهی و مشاوره جراح و پزشک باتجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عوارض و اختلالات موجود در بینی از جمله بینی، افتادگی نوک بینی یا زاویه دار بودن بینی ، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را رفع کند . رعایت نکات مهم بعد از عمل جراحی بینی یک امری ضروری است که با انجام دادن آن می توانید بسیاری از مشکلات احتمالی  ، در حین عمل و پس از عمل را کم کنید . در ادامه ی مقاله توضیحاتی در خصوص این نکات گفته شده است .

رعایت نکات مهم بعد از عمل بینی

  • استفاده از مواد غذایی جویدنی در روزهای اول بعد از عمل بینی ممنوع می باشد .
  • تنفس از بینی دو تا سه ماه بعد از جراحی بینی به علت التهاب شدید مخاط در مجاری هوایی دچار مشکل می شود ، اما این مشکل برای مدت زمان کوتاهی به وجود می آید ، و پس از گذشت زمان به حالت اولیه باز خواهد گشت .
  • هنگام استراحت و خواب حتما باید سر بالا تر از بدن قرار بگیرد .
  • زمان شست و شو نباید فشاری به بینی وارد کنید . به همین منظورقسمتی از سرم شست و شو از سوراخ های جلوی بینی ، خارج و قسمتی از آن نیز از انتهای حلق وارد دهان می شود .
  • توجه داشته باشید شما پس از گذشت 3 تا 6 هفته می توانید ورزش را شروع کنید ، آن هم ورزش های سبک ، و پس از گذشت 8 تا 12 هفته می توانید ورزش های سنگین را انجام دهید قبل از زمان ذکر شده به هیچ وجه انجام آن توصیه نمی شود .

رعایت-نکات-مهم-بعد-از-عمل-بینی

 

گاهی اوقات ، تورم بینی به صورت مورد انتظار کاهش نمی یابد که امکان آن که پزشک پس از 3 هفته بعد از عمل بینی از تزریق موضعی آمپول تریامسینولون استفاده کنید زیاد است . استفاده از این آمپول برای بینی های گوشتی یا بینی هایی که حین عمل خیلی کوچک شده اند، می تواند مفید باشد.

رعایت نکات مهم بعد از عمل بینی الزامی می باشد و در صورت نادیده گرفتن این نکات ممکن است بسیاری از مشکلات برای بینی شما به وجود آید .

 

مرکز لیپولیز ایران

( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی , لیپوماتیک سینه , لیفت سینه )