تاثیرات جراحی بینی برحس بویایی

تاثیرات جراحی بینی برحس بویایی

امروزه یکی از رایج ترین عمل ها در جراحی پلاستیک ، جراحی زیبایی بینی می باشد . بسیاری از افراد تنها به شکل و ظاهر نهایی بینی اهمیت می دهند و مسائل و مشکلاتی که احتمال بروز آن پس از عمل هست را نادیده می گیرند . بینی یکی از مهم ترین اعضای بدن محسوب می شود که اختلال در آن منجرب به بسیاری از مشکلات می شود .کاندیدهای جراحی زیبایی بینی باید این را در نظر داشته باشند که قبل از اقدام به عمل جراحی بهتر است اطلاعات لازم در خصوص پزشک مورد نیازشان و تجربیات ایشان را داشته باشند تا احتمالات برخی از عوارض مانند : تاثیرات جراحی بینی برحس بویایی ، تاثیرات جراحی بینی بر صدا ، تاثیرات جراحی بینی در تنفس را کاهش دهند .

تاثیرات جراحی بینی برحس بویایی

مشکلات بویایی پس از جراحی بینی :

گاهی اوقات ممکن است به دلیل وجود ترشحات و یا تورم و التهاب ، بافت های درون بینی حس بویایی را برای مدت زمان محدودی از دست بدهند . این مشکل جز عارضه های بلند مدت بینی نمی باشد و پس از گذشت مدت زمان کمی حس بویایی به حالت اولیه باز خواهد گشت در این موارد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد ، این مسایل بعد از عمل طبیعی و موقتی می باشد که معمولاً 1 الی 2 ماه طول خواهد کشید تا به حالت طبیعی باز گردد .

گاهی اوقات تنگ شدن بیش از حد سوراخ ها بینی باعث بروز این مشکل می شود . که این عارضه را باید با ترمیم مجدد بینی رفع کنید .

پایه ی اعصاب بینی در سقف حفره ی بینی قرار دارد که این ناحیه در طی عمل زیبایی معمولاً دستکاری نمی شود و احتمال آسیب دیدن آن خیلی کم است . آسیب دیدگی در حس بویایی در یک صورت امکان دارد :

در صورتی که فرد مبتلا به پولیپ بوده و هم زمان باعمل زیبایی عمل پولیپکتونی نیز انجام داده باشد و با توجه به این که شاید پولیپ ها در قسمت نزدیک سقف بینی قرار گرفته باشند براداشتن آن ها ممکن است پایه ی بویایی را آسیب بزند . اگر فرد مبتلا به پولیپ است بهتر است ابتدا عمل برداشتن پولیپ را انجام دهد و سپس بعد از چند ماه عمل زیبایی بینی را انجام دهد .

با مطالعه ی مطالب بالا خواهید دانست چه عواملی در تاثیرات جراحی بینی برحس بویایی دخیل می باشند .

 

 

مرکز لیپولیز ایران

( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی , لیپوماتیک سینه , لیفت سینه )