تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته :

در سال های اخیر یکی از سوال های رایج که برای جراحان بینی مطرح بوده است ، در این بوده که کدام روش ، باز و یا بسته نتیجه ی بهتری دارد ؟ این دو روش در واقع دو رویکرد متفاوت برای دسترسی به منطقه ی عمل هستند ، وگرنه تکنیک نیستند . قبل از اقدام به هر عملی بهتر است راجع به آن عمل اطلاعاتی داشته باشید تا بعد از عمل به مشکل بر نخورید . در مطالب زیر تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته را برای شما شرح داده ایم ، با خواندن این مطالب می توانید اطلاعت مورد نیاز خود به دست آورید .

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته :

در روش عمل باز ، برش در پایک میانی یا کولوملا داده می شود .در این روش با استفاده از برش در لبه داخلی پره ها ، پوست بینی بالا می رود ، که به پشت و نوک بینی دسترسی پیدا میکنیم. سپس غضروف لتران فوقانی را از تیغه وسط جدا می کینم و عمل بینی را انجام می دهیم .

عمل بینی به روش بسته :

برش هایی در داخل بینی بین غضرو ف ها داده می شود و به وسیله ی این برش ها بدون برش خارجی به پشت و نوک بینی دسترسی پیدا می کنیم. در این روش و رویکرد، دید نوک بینی نسبت به روش باز کمتر است، لذا جراح در مواردی که نیاز به دستکاری زیاد نوک بینی باشد معمولاً روش باز را انتخاب می کند .

به طور کلی معمولاً رینوپلاستی به روش باز به بسته در زمینه حل مشکلات نوک بینی ارجح است. به طور کلی و قطعی نمی توان روش باز را به بسته یا بسته را به باز ارجح دانست ولی در موارد جراحی بینی ترمیمی و تومورهای بینی نیازمند عمل  و بینی های شدیداً گوشتی و نوک بینی بسیار بزرگ و بینی های در اثر شکاف کام و لب معمولاً از روش باز استفاده می شود.

 

 

مرکز لیپولیز ایران

( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی , لیپوماتیک سینه , لیفت سینه )