تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک روشی است که طی آن چربی های انباشته شده ی بدن را می توان به آسانی از بین برد . بعضی از افراد توسط روش لیپوساکشن چربی های بدن خود را از بین می برند . ممکن است خیلی از افراد برایشان سوال شود که تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن در چیست ؟ لذا در این مقاله در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم .

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

تفاوتی که در روش لیپوماتیک وجود دارد ، امکان انتقال چربی در این روش می باشد . در گذشته جراحان نمی توانستند از چربی های تخلیه شده استفاده کنند اما هم اکنون می توان چربی هایی را که با روش لیپوماتیک از بدن خارج می شوند را در نقاط دیگر بدن تزریق کرد .

به عنوان مثال می توان چربی ها را از ناحیه ی شکم تخلیه کرد و در نقاطی دیگر بدن نظیر باسن یا سینه تزریق نمود . لیپوماتیک در موضع سوختگی ایجاد نمی کند و همچنین موجب سوخته شدن چربی های تخلیه شده نمی گردد .

لیپوساکشن موجب سوختن چربی های زیر پوستی می شود و در حقیقت چربی ها را تخریب ساخته و به صورت مرده درمی آورد اما در روش لیپوماتیک اینطور نیست .

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک :

افرادی که می خواهند تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرند بایستی بعضی موارد را رعایت کنند تا به بهترین نتیجه دست یابند . لذا در جلسه ی مشاوره ی پیش از عمل ، افراد از تمام اقدامات قبل از لیپوماتیک مطلع می شوند . برخی از اقدامات مهم را در ذیل مطرح می کنیم .

  • دو روز قبل از عمل لیپوماتیک بایستی مصرف برخی دارو ها نظیر آسپرین ، که رقیق کننده ی خون اند ، قطع شود .
  • حدودا از یک ماه قبل از عمل ، افراد باید از مصرف دخانیات و الکل اجتناب کنند .
  • روز پیش از عمل به هیچ عنوان از ویتامین E استفاده نشود .
  • از شب قبل از عمل نباید چیزی خورد و صبح روز عمل بایستی کاملا ناشتا بود .

 

مرکز لیپولیز ایران ( روش لیپو لیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینو پلاستی , لیپوماتیک سینه

, لیفت سینه )