جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

تیغه ی بینی ، تیغه ای نازک و انعطاف پذیر است که در وسط بینی واقع می باشد و عملکردی همچون یک ستون دارد . این تیغه  اساسا باید به حالت صاف در وسط دو سوراخ بینی قرار گرفته باشد ولی در بیشتر افراد این تیغه کمی انحراف دارد . انحراف بینی ممکن است در ظاهر بینی مشخص نباشد و در صورتی که نادیده گرفته شود بروز مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت . به منظور درمان این انحراف باید عمل جراحی انحراف بینی انجام داد .

جراحی انحراف بینی

روش تشخیص انحراف بینی :

اگر از زیر به بینی که انحراف دارد نگاه کنید خواهید دید که یکی از سوراخ های بینی کاملا باز و سوراخ دیگر کمی مسدود به نظر می آید که دلیل مسدود بودن بینی همان انحراف بینی است . انحراف بینی باعث بروز اختلال در جریان هوا در داخل بینی می شود که ممکن است موجب خشک شدن تیغه ی بینی و حتی ترک خوردگی در بینی شود و آبریزش همیشگی بینی را به دنبال خواهد داشت .

علائم انحراف بینی :

  • خر و پف کردن در زمان خواب
  • بروز خون ریزی از بینی
  • خشک شدن دهان در زمان خواب
  • بروز مشکلات تنفسی
  • آبریزش بیش از حد از بینی
  • گرفتگی یک طرفه بینی عفونت سینوسی

جراحی انحراف بینی به چه صورت انجام می شود ؟

برای انجام جراحی بینی ابتدا برش کوچکی در ناحیه ی انحراف دار بینی ایجاد می گردد سپس قسمتی از تیغه ی بینی اصلاح می شود . انجام این عمل حدودا 30 دقیقه زمان می برد و پس از گذشت 3 روز بیمار قادر خواهد بود به محل کار خود بازگردد و باید در هفته های اول با استفاده از سرم نمکی حفره های بینی خود را شستشو دهد . اکثر افراد تصور می کنند با استفاده از جراحی انحراف بینی ظاهر بینی را نیز می توانند اصلاح کنند ولی باید بدانند جراحی انحراف بینی به ساختار بینی مربوط می شود و فقط برای باز کردن راه جریان هوا در بینی انجام می شود .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )