جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

سیگار و مصرف دخانیات از جمله عواملی است که عروق ، مخصوصاً عروق کوچک را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث بیمار شدن عروق کوچک پوستی می شود . همین امر در نتیجه ی جراحی بینی اثر می گذارد و روند ترمیم را کند می کند ، به همین جهت گفته می شود جراحی بینی در افراد سیگاری نسبت به افراد غیر سیگاری دیرتر و با کیفیت پایین تری انجام می شود . در ادامه ی مطلب به شما توضیح خواهیم داد ، افرادی که سیگار و دخانیات مصرف می کنند چه نکاتی را باید  رعایت کنند .

جراحی بینی در افراد سیگاری

توصیه ای مهم  برای افراد سیگاری :

افراد سیگاری باید در نظر داشته باشند دو هفته قبل از عمل به هیچ عنوان سیگار مصرف نکنند . مصرف سیگارباعث آسیب های بافتی می شود و در نهایت خون رسانی به ناحیه مورد عمل را کم می کند . در جراحی ها گفته می شود هر چه خون رسانی به ناحیه ای که نیازمند ترمیم است بهتر باشد ترمیم نیز با کیفیت بهتری انجام می شود .

دو عامل مهم و اصلی  که باعث اختلال خون رسانی در بدن می شود ، کشیدن سیگار و دخانیات و دیگری هم افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند و یا به اصطلاح بیماری قند دارند .

توضیحی کوتاه برای جراحی بینی در افراد سیگاری :

با کشیدن سیگار قبل از عمل باعث اختلال در عروق خونی می شوید به اصطلاح باعث تنگ شدن رگها و در نهایت ایجاد بیماری های قلبی و سکته ی قلبی می شوید .

در اصل سیگار باعث تنگ شدن رگ های خون رساننده به قلب می شود و در پایان خون لازم به قلب نمی رسد و فرد دچار سکته ی قلبی می شود . رگهای خون رساننده به پوست مسول تغذیه رساندن به پوست را بر عهده دارند . مصرف سیگار عمل اکسیژن رسانی به پوست را مختل می کند و باعث می شود پوست تا حدودی ضعیف شود . قبلا شنیده اید که سیگار باعث خراب شدن پوست می شود که علت آن همان نقص در خون رسانی است .
بلافاصله پس از به پایان رسیدن عمل جراحی زیبایی بینی ، ترمیم زخم آغاز به کار می کند و نواحی که هنگام جراحی برش خورده اند ترمیم شان شروع می شود . جراحی زیبایی بینی در افراد سیگاری چون خون رسانی آنها بدتر از حالت عادی انجام می شود  همین امر سبب می شود ترمیم دیر تر شروع شود و کند تر ادامه یابد که می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مثل دیر تر خوب شدن محل بخیه ها و طولانی تر شدن ورم بینی بعد از جراحی زیبایی شود .
نکته ی مهم این است که قطع مصرف سیگار حتی دو هفته قبل از عمل جراحی و  نکشیدن آن تا دو هفته پس از عمل جراحی بینی باعث از بین رفتن اثرات بد و مضر مصرف سیگار در پوست شده ترمیم با روندی عادی انجام خواهد شد. به همین جهت پزشکان تاکید دارند به مدت زمان دو هفته قبل و دو هفته پس از عمل از مصرف سیگار و دخانیات خودداری شود .

 

 

مرکز لیپولیز ایران

( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی , لیپوماتیک سینه , لیفت سینه )