جراحی بینی

جراحی بینی

امروزه جراحی بینی در کشور ما جزو رایج ترین عمل های جراحی می باشد . اکثر افراد فقط به ظاهر بینی توجه می کنند و به مسائل دیگر مانند تنفس پس از جراحی بینی بی توجه اند .در ضمن تنها پزشک و روش انجام عمل جراحی بینی ، کسب نتیجه مطلوب و دلخواه را ضمانت نمی کند وباید نکات دیگر را نیز مورد توجه قرار داد .

جراحی بینی

بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است و دارای عملکردی حیاتی برای انسان می باشد که در صورت بروز اختلالات در آن مشکلاتی برای انسان پیش خواهد آمد . به دلیل اینکه بینی در وسط صورت قرار گرفته و تاثیر زیادی بر روی زیبایی افراد دارد ، اگر اختلالاتی در آن وجود داشته باشد بیمار زمانی که اقدام به انجام عمل زیبایی بینی می کند در صورت امکان مشکلات تنفسی را نیز رفع می کند .

قبل از جراحی بینی :

  • از دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف آسپرین و دارو های مانند آن همچون پروفن را که خونریزی را تشدید می کنند قطع نمود .
  • در صورتی که فرد به سرماخوردگی ویروسی مبتلا باشد عمل جراحی بینی باید چند هفته عقب بیفتد .
  • از دو هفته قبل تا دو هفته پس از عمل باید از سیگار کشیدن اجتناب کرد .
  • از 8 ساعت قبل از عمل نباید چیزی خورد .
  • درصورتی که بیمار از دارو های گیاهی استفاده می کند باید با پزشک جراح بینی خود مشورت کند .

تفاوت جراحی باز و جراحی بسته رینوپلاستی :

در روش جراحی باز بین دو سوراخ بینی برش کوچکی ایجاد می شود و پوست به راحتی بلند می شود اما در روش بسته داخل بینی برش داده می شود . به طور کلی در هر دو روش باز و بسته پوست از استخوان جدا می شود زیرا برای دسترسی به بینی این کار لازم است .

نتیجه ی عمل جراحی بینی :

قبل از انجام عمل جراحی بینی نمی توان در رابطه با نتیجه ای که پس از عمل حاصل خواهد شد نظر داد زیرا موارد زیادی مانند جنس پوست بینی در این امر دخیل اند . علاوه بر آن میزان تبحر و توانایی پزشک نیز تاثیر زیادی دارد .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )