دوره نقاهت لیپولیز

دوره نقاهت لیپولیز

لیپولیز به معنای شکستن و جدا نمودن سلول های چربی است و یا به عبارت دیگر از لیپولیز به منظور تخریب بافت چربی یا کاهش بافت چربی ها استفاده می شود .در ادامه قصد داریم دوره نقاهت لیپولیز را بررسی کنیم .

دوره نقاهت لیپولیز

دوره نقاهت عمل لیپولیز :

اغلب به طور معمول بعد از مدت زمان کوتاهی حدودا 1 تا 4 ساعت پس از عمل مرخص می شوند .این عمل نیاز به بستری ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود تنها پزشک با توجه به وضعیت بیمار بین 1 تا 3 روز استراحت در منزل را توصیه می کند زیرا پس از عمل احساس کوفتگی بر اثر دارو های بی حسی ایجاد می شود که بهتر است در این مدت فرد در منزل بماند و استراحت نماید .در حدود 2 تا 3 هفته ناحیه ی عمل شده متورم است که به تدریج برطرف می گردد و در این مدت بیمار باید از گن های مخصوص استفاده نماید .

نیاز به بستری پس از لیپولیز :

درعمل لیپولیز بسته به میزان وسعت ناحیه ی عمل ممکن است از بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی استفاده گردد .افراد معمولا چند ساعت پس از انجام عمل لیپولیز مرخص می شوند اما اگر میزان وسعت عمل در فرد زیاد باشد و به خصوص زمانی که از بیهوشی استفاده شده باشد به توصیه ی پزشک بیمار به مدت 24 ساعت بستری و تحت نظر قرار می گیرد .

مزیت های لیپولیز :

  • در شیوه ی شیوه لیپولیز ، از فیبرهای ظریف تر برای لیزر استفاده شده که خطر صدمه به پوست کاهش می یابد و به دوره نقاهت نیز کمک می کند .
  • پس از انجام عمل لیپولیز ، اقدام به لیفتینگ یا سفت کردن پوست می شود که پس از چندین ماه بعد از عمل میزان شلی پوست کاهش پیدا می کند و فرم بهتری پیدا خواهد کرد . درنتیجه احتمال نیاز به جراحی باز برای کشش پوست کمتر می شود .
  • زمانی که فیبر لیزری با عروق مواجه می شود انعقاد پیدا می کند ،که در نتیجه ارتباط بین بافت چربی و عروق به وجود نمی آید و احتمال بروز آمبولی چربی بسیار کاهش پیدا می کند .

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )