رفع قوز بینی

رفع قوز بینی

از رایج ترین اعمال جراحی زیبایی می توان به عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی اشاره کرد که در اکثر مواقع جهت رفع قوز بینی انجام می گردد . در واقع بیشتر افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند می خواهند بینی خود را صاف تر و مقعر تر کنند تا ظاهری زیباتر داشته باشند .

رفع قوز بینی

با استفاده از جراحی قوز بینی می توان به اصلاح قوز موجود بر روی بینی یا برآمدگی روی بینی پرداخت و سطحی صاف بر روی بینی فراهم نمود . به این منظور می توان با شکستن استخوان های بینی و تغییر شکل بینی ، مشکل موجود در ظاهر فرد را برطرف کرد . به این روند به اصطلاح استئوتومی گفته می شود که به وسیله ی ابزاری به نام استئوتوم انجام می گردد .

پس از جراحی رفع قوز بینی ، در این قسمت ورم و کبودی مشاهده خواهد شد . کبودی ناشی از جراحی زیبایی بینی پس از چندین روز برطرف می شود اما ورم موجود در ناحیه ، تا چند هفته دوام خواهد داشت و پس از این مدت به مرور فروکش می کند . به طور معمول بعد از جراحی رفع قوز بینی بر روی بینی اسپلینت یا گچ بینی قرار داده می شود که بعد از یک هفته از روی بینی برداشته می شود .

آیا پس از جراحی رفع قوز بینی ، پوست به طور مطلوب بر روی تیغه ی بینی قرار می گیرد ؟

این مسئله به میزان کاهش قوز بینی مربوط می شود . با وجود اینکه می توان قوز بینی را در سطوح مختلفی کاهش داد اما در افرادی که دارای پوستی ضخیم در ناحیه ی بینی خود هستند ، ممکن است نتوان تا حدی که بیمار در خواست می کند اندازه ی قوز بینی را کم کرد زیرا امکان دارد بینی ظاهری نامطلوب پیدا کند و مشکلات موجود نیز بیشتر شوند .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )