عوارض لیپولیز

عوارض لیپولیز

لیپولیز روشی برای لاغری می باشد . عوارض لیپولیز ناشایع اند اما احتمال خیلی کمی وجود دارد موارد زیر ایجاد شوند :

در قسمتی که کانولا به درون پوست وارد می شود امکان بروز عفونت وجود دارد البته ناشایع است اما با مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی می توان از بروز این مسئله پیشگیری نمود .

عوارض لیپولیز

به ندرت امکان دارد در ناحیه ی درمان عدم تقارن و یا نامنظمی پس از لیپولیز ایجاد شود که البته نسبت به لیپوساکشن احتمال ایجاد آن خیلی کمتر است . گاهی مواقع بر اثر تورم این عدم تقارن با گذشت زمان ایجاد می شود . در صورتی که پس از گذشت چند ماه هنوز این تورم از بین نرفته باشد باید مجددا از لیپولیز برای رفع آن استفاده نمود .

احتمال خیلی کمی وجود دارد که بر اثر ورود کانولا ، در آن ناحیه اسکار باقی بماند . موارد برجسته را با استفاده از دارو های موضعی یا تزریقی می توان درمان نمود . در بیشتر موارد ممکن است ناحیه ی ورود کانولا تا چندین هفته قرمز باشد که خود به خود پس از مدتی بهبود می یابد .

ممکن است پس از لیپولیز پوست دچار شل شدگی شود اما در افرادی که چربی های کمی داشته اند ، با تابش لیزر به مرور پوست سفت و کشیده می شود ولی کسانی که حجم چربی زیادی از بدنشان خارج شده و همچنین دارای پوست شلی بوده اند امکان دارد نتوان با استفاده از لیپولیز شلی پوست را بر طرف نمود لذا به عمل جراحی پس از جراحی لیپولیز نیاز خواهد بود .

ممکن است عوارضی همچون سوختگی پوست قسمت درمان شده ، خونریزی مختصر از محل درمان یا کبودی در ناحیه به مدت تقریبا دو هفته ایجاد شوند که البته ناشایع اند و در صورت ایجاد پس از مدت کوتاهی رفع می شوند .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )