نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

امروزه استفاده از لیپوماتیک برای لاغری شایع شده که جزو یکی از بی خطر ترین و مطمئن ترین روش ها می باشد . با لیپوماتیک می توان بدون احتیاج به برش و بخیه ای حجم عظیمی از چربی های انباشته شده بدن را تخلیه نمود .این شیوه بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و با کمترین درد و کبودی همراه خواهد بود . نکته ی جالبی در روش لیپوماتیک وجود دارد این است که کاهش سایز تا مدت ها ادامه پیدا می کند و سلولیت ها را نیز رفع می کند . این روش برای افرادی که دارای چربی های موضعی در بدن خود می باشند که حتی با ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی روند مانند قسمت های پهلو ، ران و حتی بازو بسیار کاربرد دارد .در این مقاله قصد داریم نکات قبل از جراحی لیپوماتیک که باید مورد توجه قرار گیرد را شرح دهیم .

نکات قبل از جراحی لیپوماتیک

ابتدا بیمار از لحاظ سوابق مبتلا بودن به بیماری هایی همچون سکته ی قلبی و مغزی ، بیماری های قلبی و عروقی  و فشار خون بالا و همچنین برخی بیماری ها مانند سرطان و بیماری هایی که بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند ، بررسی می شود .

سوابق مصرف دارو ها

  • بیمار باید از لحاظ استفاده از برخی دارو ها مانند پلاویکس ، فلوکساسین ، پروفن ، مترونیدازول و… بررسی شود .

ارزیابی روانی

  • بیمار بایستی از جهت سوابق فعالیت بدنی ، تغییرات وزن و یا اینکه تحمل مراحل پس از عمل لیپوماتیک را دارد یا خیر مورد بررسی قرار گیرد .
  • برای مشخص نمودن میزان قطر چربی و احتمال وقوع فتق بیمار باید سونوگرافی انجام دهد .
  • بعضی آزمایشات نظیر کم خونی ، تست های انعقادی و هپاتیت ، کارکرد کلیه و کبد و تست بارداری بایستی انجام شود و بررسی گردد .
  • گرفتن عکس برای پرونده لازم است .
  • در آخر بیمار باید فرم رضایت نامه را پر کند .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )