پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی جزو گرفتاری های بسیار شایع در بیمارانی است که دچار علائم بینی ، دستگاه تنفس فوقانی و تحتانی یا ریه هستند ، می باشد . پولیپ توده ی نرمی است که در اثر ورم شدید مخاط دستگاه تنفس به وجود می آید . با شدت پیدا کردن این مشکل ، مخاط به حالت توده های قهوه ای ، صورتی ، خاکستری  یا قرمز رنگ دیده می شود که در حقیقیت همان پولیپ بینی است . بر اثر عوامل مختلفی امکان دارد تورم شدید و در نتیجه پولیپ ایجاد گردد . عواملی همچون عفونت مزمن ، حساسیت به عوامل مختلف ، نقص ایمنی ، عفونت های قارچی ، وجود جسم خارجی یا هر علت دیگری که باعث تحریک طولانی مدت مخاط می شود ، ایجاد پولیپ  را در پی خواهند داشت .

پولیپ بینی

درمان پولیپ بینی :

یکی از نکات مهم در درمان پولیپ بینی ، تشخیص علت زمینه ساز آن می باشد . در صورتی که علت زمینه ای تشخیص داده نشود و درمان صورت نگیرد امکان عود کردن آن وجود دارد . مراحل درمان شامل موارد زیر می باشد :

درمان دارویی پولیپ بینی :

امکان دارد برخی از پولیپ ها را بتوان با استفاده از دارو ها درمان نمود .

درمان جراحی پولیپ بینی :

بعضی از پولیپ ها با استفاده از دارو ها قابل درمان نیستند و پس از بهبود مجددا عود می کنند و لذا به جراحی بینی نیاز دارند . برای درمان پولیپ های بزرگ ، آندوپولیپ هایی که به دلیل عفونت قارچی به وجود آمده اند و پولیپ هایی که از قسمت پشتی بینی وارد دهان شده اند به درمان جراحی نیاز است . درمان جراحی بدون نیاز به برش در صورت یا داخل دهان پولیپ ها را خارج نموده و به طور همزمان به منظور جلوگیری از عود ، دهانه ی سینوس ها باز می شوند .

 

مرکز لیپولیز ایران

 ( روش لیپولیز ، لیپوماتیک ، رینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی ، لیپوماتیک سینه ، لیفت سینه )